Współpraca z organami ścigania jest bardzo ważną częścią działań mających na celu ograniczenie zjawiska piractwa medialnego. Szkolenia, jakie organizujemy od początku istnienia Stowarzyszenia sprawiają, że temat kradzieży własności intelektualnej jest coraz lepiej znany zarówno policji, jak też przedstawicielom prokuratury.

W programie szkoleń m.in.:

Stowarzyszenie zorganizowało do tej pory 370 szkoleń dla ponad 22 tysięcy uczestników (dane z czerwca 2018).

Przykłady szkoleń  więcej »

 

Konferencje:


Szkoła Policji w Pile, 4-5.04.2018
WALKA Z KRADZIEŻĄ SYGNAŁU TELEWIZYJNEGO
WALKA Z KRADZIEŻĄ SYGNAŁU TELEWIZYJNEGO

VI edycja konferencji „Walka z kradzieżą sygnału telewizyjnego. Przestępczość skierowana przeciwko własności intelektualnej” została zorganizowana w dniach 4 - 5 kwietnia 2018 r. w Szkole Policji w Pile. Stowarzyszenie Sygnał było współorganizatorem spotkania.

Przedstawiciele Sygnału – Karolina Makowska i Jarosław Mojsiejuk przedstawili zagadnienia związane z ochroną praw autorskich. Zbigniew Taraś oraz Łukasz Sternowski mówili o największych serwisach pirackich, skali kradzieży własności intelektualnej, problemach i metodach walki z piractwem. Mec. Joanna Przybyło mówiła o pośrednikach płatności, problemach prawnych związanych z praniem brudnych pieniędzy i pomocą w bezprawnym rozpowszechnianiu cudzych utworów.

W programie znalazł się też panel dotyczący ochrony praw autorskich, liczne wystąpienia, w tym na temat możliwości Europolu i Interpolu w walce z przestępczością przeciwko prawom własności intelektualnej, sposobów ustalania danych  sprawców naruszeń, rejestracji domen i hostingów oraz metod ich ukrywania. Podczas konferencji podjęto też temat cyberprzemocy w sieci, fraudów telekomunikacyjnych, działalności serwisów indeksujących deep linki w świetle orzecznictwa TSUE czy piractwa w chmurze na przykładzie Microsoft Office 365.

Szkołę w Pile reprezentowali m.in.: insp. Beata Różniak-Krzeszewska, Komendant Szkoły Policji w Pile, podinsp. Leszek Koźmiński, st. sierż. Radosław Słabaczewski, nadkom. Marta Łukasiewicz, asp. Mariusz Cichy. W konferencji wzięli także udział przedstawiciele Komendy Głównej Policji, reprezentanci nadawców i firm telekomunikacyjnych, w tym TVN, Cyfrowego Polsatu i Orange oraz Związku Producentów Audio Video (ZPAV), Business Software Alliance i kancelarii prawnych.