Aktualności


Szkolenia

19.04.2019
Byliśmy już w 8 województwach! 11 grudnia 2018 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zainaugurowaliśmy ogólnopolski program szkoleń dla policjantów i prokuratorów pod nazwą „piractwo.tv”. We współpracy z Komendą Główną Policji Sygnał przeprowadzi we wszystkich województwach szkolenia z tematyki kradzieży własności intelektualnej w Internecie i kradzieży sygnału telewizyjnego.
Konferencje

15.04.2019
Kradzież sygnału TV i własności intelektualnej w Internecie to temat VII edycji konferencji współorganizowanej w dniach 10-11 kwietnia 2019 r. przez Stowarzyszenie Sygnał w Szkole Policji w Pile.
Wydarzenia

20.03.2019
Konferencja The International Content Protection Summit, Deklaracja Warszawska, konferencja w Ossie, szkolenia dla 1011 uczestników, program "piractwo.tv", współpraca z organami ścigania, kontynuacja kampanii „Follow the money” - taki był rok 2018 dla Sygnału.
Akcje policji

18.03.2019
Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości, przerwali po raz kolejny proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego. Za „sharing” odpowie 41-letni mieszkaniec Mielca, który poprzez sieć internetową udostępniał programy płatnych platform cyfrowych.
Akcje policji

20.02.2019
Policjanci zatrzymali sześciu mieszkańców Turku, którzy łamiąc ustawę o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną udostępnili nielegalny sygnał telewizyjny swoim klientom. Do tego czasu ujawniono ponad 600 osób korzystających z nielegalnego oprogramowania. Sprawa jest rozwojowa. Konińscy prokuratorzy przypuszczają, że takich osób może być więcej.
Przeciw piractwu

23.01.2019
ICPS, Deklaracja Warszawska, aktywność międzynarodowa, konferencje w Rawie Mazowieckiej i Pile, szkolenia dla 1011 uczestników, nowa broszura dla przedstawicieli organów ścigania, kontynuacja „Follow the money” to najważniejsze wydarzenia w działalności Sygnału w minionym roku.
Media

30.12.2018
O piractwie, problemach nadawców, "Deklaracji Warszawskiej" przyjętej po konferencji ICPS i świadomości internautów rozmawiał z Teresą Wierzbowską, prezes Sygnału, Jakub Wajdzik w grudniowym numerze "TV Lider".
Wydarzenia

27.11.2018
W dniu 14 listopada 2018 roku w Londynie odbyła się piąta z rzędu Konferencja „MESA Europe Content Protection Summit” poświęcona ochronie praw własności intelektualnej oraz zwalczaniu piractwa. Przedstawiciel Sygnału był wśród prelegentów spotkania.
Konferencje

13.11.2018
35 międzynarodowe i lokalne organizacje, instytucje i firmy zadeklarowały chęć współpracy na rzecz walki z piractwem internetowym w odpowiedzi na globalizację przestępczości online. Zapowiedź wzajemnego wsparcia i wymiany doświadczeń jest przedmiotem Deklaracji Warszawskiej, wypracowanej podczas International Content Protection Summit w Warszawie.
Przeciw piractwu

13.11.2018
35 międzynarodowe i lokalne organizacje, instytucje i firmy zadeklarowały chęć współpracy na rzecz walki z piractwem internetowym w odpowiedzi na globalizację przestępczości online. Zapowiedź wzajemnego wsparcia i wymiany doświadczeń jest przedmiotem Deklaracji Warszawskiej, wypracowanej podczas International Content Protection Summit w Warszawie.
Media

25.10.2018
Walka z piractwem może przypominać walkę z wiatrakami. Gdy branża wpadnie na nowy pomysł chronienia swoich utworów, tuż za nią podążają przestępcy, którzy nie dają za wygraną. Mają bowiem zbyt wiele do stracenia – pisze "Dziennik Gazeta Prawna" (Maciej Suchorabski, Tak walczy się z piractwem. Które z działań przynoszą najlepsze efekty?), relacjonując International Content Protection Summit.
Media

23.10.2018
- Jeśli Polacy lubią oglądać dobre kinowe filmy to powinni chodzić do kina, a jak lubią dobre seriale, to powinni oglądać je za pośrednictwem legalnych kanałów, a nie dawać zarobić złodziejom na kradzieży i udostępnianiu efektów cudzej pracy – mówił w rozmowie z Mateuszem Rzemkiem dla "Rzeczpospolitej" Łukasz Sternowski, członek Zarządu Stowarzyszenia Sygnał.
Media

20.10.2018
Broadband TV News, międzynarodowy serwis piszący o rynku mediów relacjonował przebieg International Content Protection Summit. - Najbardziej skutecznym sposobem walki z piractwem są działania w ramach "Follow the Money". Drugi wniosek płynący z konferencji, często zapominany - piractwo może być związane z innymi, niejednokrotnie poważniejszymi przestępstwami. Trzecim wnioskiem, najbardziej oczywistym jest fakt, że współpraca międzynarodowa jest niezbędna - podsumowywał Chris Dziadul.
Przeciw piractwu

19.10.2018
W obliczu transgraniczności piractwa efektywna współpraca międzynarodowa organizacji, instytucji i firm staje się koniecznością, zgodnie podkreślali uczestnicy International Content Protection Summit – konferencji, która właśnie zakończyła się w Warszawie. Choć skala piractwa rośnie, doświadczenia ostatnich lat pokazują, że istnieją sposoby skutecznego zwalczania nielegalnego obrotu treściami wideo.
Wydarzenia

11.10.2018
„Streaming w Internecie. Modus operandi, monetyzacja, aktualne trendy” to temat, który przedstawił Łukasz Sternowski, członek Zarządu Sygnału na konferencji naukowej „Przestępczość Teleinformatyczna XXI” w Akademii Morskiej w Gdyni (9-11 października br.). Konferencja była poświęcona bezpieczeństwu informacji, elektronicznym instrumentom płatniczym oraz naruszeniom praw autorskich w Internecie.
Przeciw piractwu

09.10.2018
W International Content Protection Summit (18-19 października br.) weźmie udział 120 przedstawicieli organizacji, instytucji i firm z całej Europy, a także innych kontynentów. Na zaproszenie Sygnału przyjadą do Warszawy z Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Łotwy, Niemiec, Szwajcarii, Rosji, Serbii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Stanów Zjednoczonych.
Konferencje

01.10.2018
O sposobach i perspektywach skutecznej walki z piractwem, a także współpracy w zakresie ochrony własności intelektualnej na świecie będą rozmawiali międzynarodowi eksperci, którzy przyjadą do Warszawy na International Content Protection Summit (18-19 października 2018). Konferencja jest organizowana przez Stowarzyszenie Sygnał we współpracy z EUIPO.
Szkolenia

27.09.2018
Wzięliśmy udział w szkoleniu „Metody zwalczania oraz możliwości wykrywania przestępstw związanych z Cyberprzestępczości”, organizowanym przez Wydział dw. z cyberprzestępczością KWP Katowice. Przedstawiciel Sygnału, Dawid Krośniewski, przedstawił temat przeciwdziałania kradzieży sygnału telewizyjnego na przykładzie streamingu internetowego.
Konferencje

27.09.2018
"Przeciwdziałanie kradzieży sygnału telewizyjnego i współpraca z operatorami telekomunikacyjnymi" to tytuł konferencji organizowanej przez Sygnał dla 120 przedstawicieli prokuratury i organów ścigania. W spotkaniu organizowanym w dniach 25-27 września wzięli udział policjanci Wydziałów do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziałów do Walki z Cyberprzestępczością.
Przeciw piractwu

20.09.2018
Konferencja Naukowa Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku, nad którą Sygnał objął patronat, odbędzie się 8 listopada br. Tematyka własności intelektualnej będzie omawiana w perspektywie branży filmowej, rozrywkowej, sektora kreatywnego, a także sektora budowlanego i farmaceutycznego.
Prawo

12.09.2018
12 sierpnia br. Parlament Europejski poparł projekt dyrektywy o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym. Tym razem za dyrektywą opowiedziała się większość europosłów - 438. Przeciwko było 226, a wstrzymało się 39. Nad ostatecznym kształtem przepisów w poszczególnych krajach będą teraz dyskutować europarlament, Komisja Europejska i rządy państw UE.
Przeciw piractwu

31.08.2018
Polscy twórcy wystąpili z apelem o poparcie dla prac nad dyrektywą w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. "Chcemy, żeby nasz trud i wysiłki w tworzenie wartościowych treści były właściwie opłacane przez tych przedsiębiorców, którzy bezprawnie korzystają z naszej twórczości", czytamy. Apel powstał on z inicjatywy Stowarzyszenia Kreatywna Polska, Sygnał jest jednym z jego sygnatariuszy.
Ze świata

03.08.2018
Jak wynika z raportu "Global online piracy study" Polska jest w gronie państw o największej skali piractwa, obok Indonezji, Tajlandii, Brazylii, Hiszpanii. Według autorów badania liczba użytkowników w Polsce, którzy ściągają nielegalnie pliki zmalała w ciągu ostatnich lat. Danym tym przeczą badania przeprowadzone przez PwC i Deloitte, wskazujące na wzrost piractwa w naszym kraju.
Akcje policji

18.07.2018
Na początku lipca br. portugalska policja dokonała zatrzymania 45 letniego mężczyznę podejrzanego o bezprawne udostępnianie sygnału telewizyjnego poprzez cardsharing. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawiania wolności i wysoka grzywna.
Prawo

12.07.2018
Parlament Europejski odrzucił projekt dyrektywy w sprawie praw autorskich w sieci. Wprowadzenie nowych rozwiązań odsunęło się w czasie - we wrześniu PE ma wrócić do tematu i debatować nad sposobem ochrony praw autorskich w Internecie. Dyrektywa ułatwiłaby walkę z piractwem i kradzieżą treści, gdyż uderza w model biznesowy, w którym nie ponosi się kosztów, a osiąga zyski dzięki inwestycjom i pracy innych.
Wydarzenia

12.07.2018
Zapraszamy do współpracy przy przygotowaniu International Content Protection Summit - konferencji, która odbędzie się w dniach 18-19 października 2018 roku w Warszawie. W załączeniu Specyfikacje Istotnych Warunków Zamówienia.
Stanowisko

03.07.2018
Jako polscy przedsiębiorcy skupieni w Stowarzyszeniu Sygnał wyrażamy poparcie dla projektu Dyrektywy COM(2016) 593 oraz proponowanego obecnie brzmienia przepisu art. 13. Uważamy, że wprowadzenie przepisów w takim kształcie przyczyni się do wzmocnienia ochrony praw autorskich i zmniejszenia rosnącej skali piractwa w Internecie w naszym kraju.
Akcje policji

20.06.2018
Policjanci z Komendy Stołecznej Policji zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości podczas wspólnej akcji ze śledczymi z legionowskiej komendy na jednej z posesji w Legionowie przerwali proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego. Funkcjonariusze zatrzymali 53-letniego mieszkańca Legionowa, który przez Internet udostępniał programy płatnych platform cyfrowych.
Przeciw piractwu

07.06.2018
7 czerwca 2018 r. członkowie Zarządu Sygnału, Łukasz Sternowski i Zbigniew Taraś prezentowali podczas odprawy oficerów kontaktowych policji w KWP w Łodzi zagadnienia związane z walką z piractwem audiowizualnym. Mówili o skali problemu, specyfice kradzieży treści, międzynarodowym charakterze naruszeń praw autorskich.
Wydarzenia

28.05.2018
Stowarzyszenie Sygnał zorganizowało kolejne warsztaty dla członków organizacji oraz przedstawicieli innych instytucji i firm zainteresowanych walką z kradzieżą treści audiowizualnych i naruszaniem prawa autorskiego. Podjęto tematy związane ze współpracą z GIIF oraz przeciwdziałaniem praniu pieniędzy.
Prawo

22.05.2018
KRRiTV podtrzymała stanowisko dotyczące obowiązków operatorów i nadawców związanych z zasadą must carry/must offer - każde rozprowadzanie programu wymaga uzyskania stosownej zgody jego nadawcy. - Rozpowszechnianie cudzego nadania bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom jest zabronione – czytamy w oświadczeniu.
Akcje policji

21.05.2018
Dzięki współpracy policjantów z Sochaczewa i KWP z/s w Radomiu udało się zatrzymać 21–latka, który nielegalnie udostępniał sygnał jednej z telewizji cyfrowych, a z przestępczego procederu uczynił stałe źródło dochodu. Sprawcy przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Prawo

21.05.2018
Właściciel pirackiego serwisu www.futbolhd.tv, który bezprawnie rozpowszechniał za jego pośrednictwem oryginalne nadania telewizyjne nc+ w postaci transmisji meczów piłki nożnej, został skazany na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz zapłatę na rzecz ITI Neovision S.A., operatora platformy nc+ kwoty 160 000 zł.
Ze świata

16.05.2018
Łukasz Sternowski, członek Zarządu Sygnału weźmie udział w szkoleniu przeprowadzanym 17 maja br. w Kijowie dla ukraińskich policjantów odpowiedzialnych za zwalczanie cyberprzestępczości. Spotkanie będzie poświęcone ochronie treści audiowizualnych przed nielegalną dystrybucją w internecie.
Przeciw piractwu

23.04.2018
Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Sygnał został Łukasz Sternowski, Kierownik Działu Ochrony Własności Intelektualnej w Cyfrowym Polsacie. Został dokooptowany 23 kwietnia br. podczas posiedzenia Zarządu w miejsce ustępującego z funkcji Jarosława Mojsiejuka. Jest współodpowiedzialny za organizowanie konferencji, warsztatów i szkoleń oraz współpracę Sygnału z policją.
Konferencje

05.04.2018
VI edycja konferencji „Walka z kradzieżą sygnału telewizyjnego. Przestępczość skierowana przeciwko własności intelektualnej” została zorganizowana w dniach 4 - 5 kwietnia 2018 r. w Szkole Policji w Pile. Stowarzyszenie Sygnał było współorganizatorem spotkania.
Akcje policji

20.03.2018
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zlikwidowali nielegalny punkt dystrybucji sygnału telewizyjnego płatnej platformy cyfrowej metodą tzw. „sharingu" oraz zatrzymali 31- latka, który odpowie za ten proceder.
Ze świata

19.03.2018
Zwalczaniu nielegalnego handlu i budowaniu międzynarodowej współpracy w zakresie promowania i ochrony praw własności intelektualnej oraz egzekwowania tych praw poświęcone było seminarium szkoleniowe zorganizowane z inicjatywy Sekretariatu Generalnego Interpolu oraz Urzędu Patentów i Znaków Towarowych USA (USPTO) w Kijowie w dniach 13-15 marca 2018 r.
Wydarzenia

15.03.2018
Koalicja Antypiracka przyznała wyróżnienia jednostkom Policji, które w 2017 roku szczególnie wyróżniły się skuteczną walką z piractwem muzycznym, telewizyjnym i komputerowym. Uhonorowano Wydział dw. z Cyberprzestępczością KWP w Łodzi, Wydział dw. z Cyberprzestępczością oraz Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie oraz Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Bełchatowie. Nagroda Specjalna trafiła do Szkoły Policji w Pile.
Akcje policji

12.03.2018
Policjanci z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości wspólnie z kryminalnymi ze Żnina zatrzymali 41-letniego mężczyznę nielegalnie udostępniającego programy płatnych telewizji cyfrowych w internecie. Grozi mu 3 lata więzienia.
Ze świata

12.03.2018
Przedstawiciele Sygnału zostali zaproszeni do udziału w konferencji organizowanej przez Interpol i USPTO (United States Patent and Trademark Office) w Kijowie w dniach 13-15 marca 2018 roku, poświęconej nadużyciom wobec własności intelektualnej oraz działaniom wzmacniającym ochronę praw autorskich. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Białorusi, Mołdawii, Polski, Rumunii i Ukrainy.
Akcje policji

11.03.2018
Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu przerwali proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego. Zajmował się nim mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który poprzez sieć internetową udostępniał programy płatnych platform cyfrowych. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Akcje policji

04.03.2018
Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Biłgoraja zatrzymali 30.letniego mężczyznę, który nielegalnie udostępniał sygnał płatnych kodowanych telewizji cyfrowych - tzw. streamingu.
Media

21.02.2018
Modyfikacja modelu działalności przez serwis wideo CDA.pl i witrynę sportową Meczyki.pl to efekt z jednej strony działań prawnych producentów i dystrybutorów treści wideo, z drugiej - rosnącego rozeznania internautów wynikającego także z rozwoju legalnych serwisów tego typu, a z trzeciej - coraz większej świadomości reklamodawców w tym zakresie - komentują eksperci dla Wirtualnemedia.pl.
Przeciw piractwu

18.01.2018
Szkolenia dla ponad tysiąca przedstawicieli organów ścigania, aktywny udział w kilkunastu konferencjach poświęconych ochronie treści, prezentowanie stanowisk w najważniejszych kwestiach związanych z walką z piractwem, ścisła współpraca z innymi organizacjami chroniącymi własność intelektualną to przykłady działań podjętych przez Sygnał w 2017 r. w odpowiedzi na rosnącą skalę piractwa w Polsce.
Akcje policji

15.01.2018
Policjanci z KWP w Lublinie zatrzymali trzech mężczyzn, którym postawiono zarzuty nielegalnego rozpowszechniania sygnału płatnych telewizji cyfrowych. Za pośrednictwem strony internetowej streamowali sygnał ponad 160 kanałów telewizyjnych oferowanych płatnie bądź bezpłatnie przez nadawców i właścicieli praw.
Przeciw piractwu

21.11.2017
„Zasady odpowiedzialności pośredników internetowych” to tytuł panelu, jaki odbył się 21 listopada br. podczas Forum Zarządzania Internetem 2017. - 12 mln. Polaków korzysta z nielegalnych źródeł nie zdając sobie sprawy, że wspierają dobrze zorganizowany, nielegalny ekosystem wykorzystujący luki w prawie – mówiła Anna Słoboda reprezentująca TVN, wiceprezes Stowarzyszenia Sygnał.
Media

12.11.2017
- Wielu użytkowników nadal nie ma świadomości czym jest piractwo, co jest coraz częściej wykorzystywane przez podmioty wyłudzające i oferujące nielegalnie usługi niskiej jakości – mówiła w wywiadzie dla TV Lidera Teresa Wierzbowska, Prezes Stowarzyszenia Sygnał.
Wydarzenia

07.11.2017
Już 20 procent serwisów nielegalnie dystrybuujących treści wideo to serwisy wyłudzające, wyjaśniali uczestnicy debaty, która odbyła się w redakcji miesięcznika Press. Podkreślali też, że użytkownicy przeznaczają na pirackie treści ponad 900 milionów zł rocznie.
Wydarzenia

20.10.2017
W dniach 18 - 19 października 2017 roku odbyła się w Serocku konferencja organizowana w ramach inicjatywy TelSec, której celem jest stworzenie kompleksowej platformy dyskusji i unikatowej formuły dialogu w obszarze bezpieczeństwa państwa.
Przeciw piractwu

05.10.2017
Jak informują Wirtualne Media w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku platforma nc+ usunęła lub zablokowała ponad 1500 nielegalnych plików i streamów z transmisjami meczów Lotto Ekstraklasy, Premier League oraz Ligi Mistrzów.
Przeciw piractwu

05.10.2017
W dniach 2-4 października odbyła się Letnia Szkoła Cyberbezpieczeństwa w Szkole Policji w Szczytnie. Przedstawiciele Sygnału - Teresa Wierzbowska i Jarosław Mojsiejuk - mówili o skali kradzieży własności intelektualnej, wymiarze gospodarczym piractwa oraz skuteczności walki z przestępczością.
Wydarzenia

04.10.2017
Jakie są sposoby zabezpieczania kontentu podczas procesu rejestrowania, przetwarzania i dystrybucji? Jakie obowiązują w tym zakresie standardy? Jakie wyzwania niosą ze sobą nowe kanały dystrybucji? Na te i inne pytania odpowiadali prelegenci seminarium „Big Data oraz bezpieczeństwo treści audiowizualnych”, które odbyło się 4 października br. w ICM Uniwersytetu Warszawskiego.
Przeciw piractwu

22.09.2017
Anna Słoboda, Wiceprezes Zarządu Sygnału wzięła udział w debacie na temat piractwa internetowego podczas międzynarodowej konferencji Kyiv Media Week (18-22 września 2017). Podejmowane podczas konferencji tematy dotyczyły m.in. współpracy z organami ścigania, "follow the money" czy tworzenia blacklist.
Przeciw piractwu

21.09.2017
O szansach i zagrożeniach dystrybucji internetowej i wyzwaniach rynku mediów, w tym o piractwie rozmawiali goście Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni podczas panelu „Wielkość ekranu, czyli kino w czasach dystrybucji on-line”. Spotkanie odbyło się 21 września 2017, a jego organizatorem był Polski Instytut Sztuki Filmowej i ONET S.A.
Szkolenia

01.07.2017
W pierwszej połowie 2017 roku zorganizowaliśmy 15 szkoleń dla przedstawicieli organów ścigania, których celem była prezentacja specyfiki kradzieży treści audiowizualnych i sposoby zwalczania tego procederu. Ważne miejsce w programie spotkań zajęły aspekty prawne związane z walką z piractwem.
Wydarzenia

28.06.2017
Teresa Wierzbowska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sygnał została wybrana do grona członków Zarządu Stowarzyszenia Kreatywna Polska podczas Walnego Zebrania Członków. Zostały tym samym docenione jej działania promujące własność intelektualną i walkę z piractwem oraz inicjatywy na rzecz rozwoju branży audiowizualnej.
Media

23.06.2017
Gościem Jarosława Kuźniara w programie Onet Rano była Teresa Wierzbowska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sygnał. Zwróciła uwagę na rosnącą skalę piractwa i jego specyfikę. "Obecnie piractwo to świetnie zorganizowane przedsiębiorstwa. To nielegalnie działające serwisy, które czerpią zyski ze swojej działalności. Korzystają z luk prawnych, wyciągając duże pieniądze od użytkowników i reklamodawców", mówiła.
Konferencje

21.06.2017
Straty polskiej gospodarki z powodu piractwa internetowego wyniosły w 2016 roku ponad 3 mld zł. Skarbu Państwa stracił 836 mln zł. Ubiegłoroczne szacunkowe przychody serwisów pirackich udostępniających w sieci filmy, seriale, muzykę, prasę czy książki mogły wynieść nawet 745 mln zł.
Konferencje

05.06.2017
W dniach 12-14 czerwca br. odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa w Szkole Policji w Szczytnie pt. „Techniczne Aspekty Przestępczości Teleinformatycznej” (TAPT). Stowarzyszenie Sygnał było reprezentowane przez członka zarządu Karolinę Makowską.
Konferencje

23.05.2017
"Co dalej z piractwem?" to tytuł panelu, który odbył się 23 maja br. podczas konferencji PIKE w Sopocie. W gronie dyskutujących o ochronie własności intelektualnej znaleźli się przedstawiciele administracji państwowej, przedsiębiorców i organizacji włączonych w walkę piractwem.
Przeciw piractwu

22.05.2017
22 maja br. podczas konferencji PIKE w Sopocie Stowarzyszenie Sygnał podpisało porozumienie z PISF w sprawie współpracy. Przewiduje ono podejmowanie różnorodnych działań mających na celu promowanie uczciwości w obrocie treściami audiowizualnymi w internecie oraz wspieranie inicjatyw ograniczających skalę piractwa audiowizualnego.
Konferencje

20.04.2017
"Walka z kradzieżą sygnału telewizyjnego. Przestępczość skierowana przeciwko własności intelektualnej" to tytuł konferencji, która odbyła się w Szkole Policji w Pile w dniach 19-20 kwietnia br. Uczestniczyło w niej 50 policjantów z wydziałów ds. walki z PG i Zwalczania Cyberprzestępczości w KGP i komend wojewódzkich. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Sygnału i innych organizacji zajmujących się ochroną własności intelektualnej.
Akcje policji

03.04.2017
Policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości z KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Włodawy zatrzymali 30 marca br. dwóch mężczyzn, którzy w ramach prowadzonej firmy internetowej bezprawnie udostępniali programy dwóch płatnych platform cyfrowych (sharing).
Wydarzenia

31.03.2017
Koalicja Antypiracka przyznała Złote Blachy 2016 jednostkom Policji, które w ub. roku wyróżniły się skuteczną walką z piractwem muzycznym, telewizyjnym i komputerowym. Uhonorowano wydziały dw. z cyberprzestępczością KWP w Olsztynie, Radomiu i Rzeszowie oraz wydziały dw. z przestępczością gospodarczą KWP w Olsztynie i KMP w Radomiu. Nagroda Specjalna trafiła do prof. dr hab. inż. Jerzego Kosińskiego i zespołu WSP w Szczytnie.
Wydarzenia

08.03.2017
Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Sygnał przyjęło 8 marca 2017 roku sprawozdanie z działalności Sygnału w 2016 roku oraz sprawozdanie finansowe. Podczas spotkania zostały wybrane władze Stowarzyszenia na kadencję 2017-2020. Prezesem zarządu ponownie została wybrana Teresa Wierzbowska.
Prawo

06.03.2017
28-letni mieszkaniec Szczecina podejrzany o przechowywanie i rozpowszechnianie pornografii dziecięcej oraz bezprawne rozpowszechnienie programów telewizyjnych został aresztowany na okres 2 miesięcy. Do aresztowania doszło 3 marca br. przez Sąd Rejonowy Szczecin - Centrum na wniosek Prokuratora Okręgowego.
Przeciw piractwu

21.02.2017
"Ochrona treści audiowizualnych. Wybrane aspekty prawne i przykłady najlepszych praktyk rynkowych" to tytuł warsztatów, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Sygnał 21 lutego 2017 r. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele prokuratury, policji, instytucji badawczych oraz szeroko pojętego rynku audiowizualnego.
Akcje policji

20.12.2016
Policjanci z Opola i Kluczborka zatrzymali mężczyznę, który na początku grudnia nielegalnie rozpowszechniał na portalu społecznościowym transmisję z KSW 37 wykorzystując do tego telefon komórkowy. Podejrzanemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Przeciw piractwu

05.12.2016
„Europejska kinematografia wobec piractwa i wyzwań cyfrowej rzeczywistości” to tytuł Europejskiej Konferencji Filmowej, która odbyła się 9 grudnia 2016, w przeddzień rozdania 29. Europejskich Nagród Filmowych we Wrocławiu. W jednym z paneli wzięła udział Teresa Wierzbowska, prezes Sygnału.
Akcje policji

30.11.2016
Zajmujący się walką z cyberprzestępczością policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 20-letniego mężczyznę, członka międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym rozpowszechnianiem sygnału telewizyjnego.
Media

27.10.2016
Nielegalne korzystanie i udostępnianie treści wideo, prawne konsekwencje tego rodzaju czynów, rola edukacji społecznej i akcje policji były tematem audycji w Polsat News 2, emitowanej 26 października br. Gościem programu był Łukasz Sternowski reprezentujący Stowarzyszenie Sygnał.
Wydarzenia

26.10.2016
Zagrożenia związane z nielegalną dystrybucją treści wideo były tematem panelu „Stawka większa niż telewizja”, który odbył się podczas 43 międzynarodowej konferencji PIKE w Łodzi (24-26 października 2016). Podczas konferencji przedstawiciele rynku mediów dyskutowali o bieżących wyzwaniach i zmianach na rynku telewizyjnym.
Wydarzenia

14.10.2016
Przedstawiciele Stowarzyszenia Sygnał wzięli udział w konferencji organizowanej przez Wydział do Walki z Cyberprzestępczością Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji w dniach 12-14 października w Jachrance. Spotkanie było poświęcone podniesieniu efektywności współpracy organów ścigania z organizacjami i instytucjami zajmującymi się ochroną własności intelektualnej.
Wydarzenia

13.10.2016
„Piractwo – ściganie – współpraca z instytucjami rządowymi” to temat panelu, który odbył się 13 października br. podczas Warsaw International Media Summit. Wśród zagadnień, jakie były poruszone znalazła się m.in. skala szkód wyrządzanych przez serwisy pirackie w Polsce oraz ściganie sprawców przestępstw bezprawnego rozpowszechniania utworów audiowizualnych w Internecie.
Konferencje

30.09.2016
"Internetowe naruszenia własności intelektualnej" to tytuł Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Praktycznej, która odbyła się w dniach 28-29 września 2016 roku w Szkole Policji w Szczytnie. Sygnał wziął w niej aktywny udział. Przedstawiciele Sygnału zaprezentowali na niej tematykę związaną z nielegalną dystrybucją treści wideo oraz z przeciwdziałaniem piractwu.
Wydarzenia

21.09.2016
Przedstawiciele Stowarzyszenia Sygnał wzięli aktywny udział w 10 edycji światowej konferencji International Law Enforcement IP Crime, która odbyła się w Londynie w dniach 19-21 września 2016 r.
Wydarzenia

15.09.2016
Podczas konferencji WIPO w Genewie przed delegatami rządów z całego świata Stowarzyszenie Sygnał prezentowało swoje doświadczenia w zakresie edukacji i budowania świadomości dotyczącej własności intelektualnej.
Akcje policji

14.09.2016
Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy oraz wąbrzescy kryminalni ustalili sprawcę sharingu w Wąbrzeźnie. Mężczyzna umożliwiał nielegalnie odbiór płatnych kanałów telewizyjnych co najmniej 29 osobom.
Akcje policji

07.09.2016
Zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości policjanci z KWP w Rzeszowie ujawnili proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego. Za sharing odpowie 29-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego.
Akcje policji

04.07.2016
Zarzut z Ustawy o prawie autorskim usłyszał 26. latek z Dębna, który za pomocą strony internetowej rozpowszechniał transmisje telewizyjne wydarzeń sportowych. Jego działalność spowodowała straty operatorów w wysokości ponad miliona złotych.
Szkolenia

30.06.2016
Szkolenia dla organów ścigania są bardzo ważną częścią naszej działalności. Podobnie jak w ubiegłym roku, w pierwszym kwartale tego roku skupialiśmy się na spotkaniach dla policjantów, ale rozpoczęliśmy także nowy cykl szkoleń dla prokuratury. Od stycznia do końca czerwca zorganizowaliśmy 20 szkoleń.
Przeciw piractwu

25.06.2016
Folder "Idea Follow the Money. Wspierajmy legalną dystrybucję treści on line” to jedna z ostatnich inicjatyw Stowarzyszenia Sygnał w zakresie walki z dystrybucją treści przez portale działające bez poszanowanie prawa.
Wydarzenia

07.06.2016
W dniach 7-9 czerwca 2016 r. Szkoła Policji w Pile, Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji oraz Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji zorganizowały finał Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2016”. O miano najlepszej drużyny służby kryminalnej rywalizowało 16 ekip.
Wydarzenia

05.06.2016
Stowarzyszenie Sygnał uczestniczyło w VII Ogólnopolskim Zjeździe Katedr Postępowania Karnego, jaki został zorganizowany przez Zespół Katedry Prawa Karnego Procesowego i Kryminalistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Spotkanie odbyło się w dniach 2-4 czerwca 2016 roku w Gdańsku i Sopocie.
Wydarzenia

11.05.2016
Perspektywy implementacji w Polsce art. 8.3 Dyrektywy 2001/29/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 22 maja 2001 roku (tzw. dyrektywa o prawach autorskich w społeczeństwie informacyjnym) to temat kolejnych warsztatów organizowanych przez Stowarzyszenie Sygnał.
Akcje policji

15.04.2016
Policjanci z KWP w Rzeszowie zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości przerwali nielegalną dystrybucję sygnału telewizyjnego. Nielegalnym procederem zajmował się 46-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, który poprzez sieć internetową udostępniał programy płatnych platform cyfrowych (sharing).
Wydarzenia

08.04.2016
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj zainicjowała cykl warsztatów dotyczących ochrony własności intelektualnej i realizacji koncepcji „Follow the Money”. Pierwsze spotkanie, zatytułowane „Naruszenia Własności Intelektualnej”, odbyło się 8 kwietnia br.
Społeczeństwo

04.04.2016
Zachęcamy do wspierania Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach i przekazanie 1% podatku na jej rzecz. Fundacja opiekuje się rodzinami policjantów, którzy zginęli na służbie. Wspiera je na co dzień, pomaga w pokonywaniu trudności, z jakimi muszą się mierzyć. KRS Fundacji: 0000101309. Więcej: www.fundacjapolicja.pl
Wydarzenia

31.03.2016
„Walka z kradzieżą sygnału telewizyjnego. Przestępczość skierowana przeciwko własności intelektualnej” to tytuł konferencji zorganizowanej przez Szkołę Policji w Pile we współpracy z Biurem Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji i Stowarzyszeniem Sygnał. Spotkanie odbyło się w dniach 31 marca-1 kwietnia 2016 roku.
Akcje policji

14.03.2016
Policjanci dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Olsztynie odnotowali kolejny sukces, jakim było ustalenie właścicieli stron internetowych i beneficjentów nielegalnego rozpowszechniania za pośrednictwem stron internetowych kanałów telewizyjnych i płatnych transmisji telewizyjnych. Funkcjonariusze zabezpieczyli komputery, telefony i konta bankowe w kilku miejscach w Polsce.
Wydarzenia

14.03.2016
Rola operatorów telekomunikacyjnych w przeciwdziałaniu nielegalnej dystrybucji treści audiowizualnych online oraz możliwości współpracy z dostawcami kontentu w zakresie walki z piractwem były jednymi z głównych tematów podejmowanych podczas Ogólnopolskiego Forum Operatorów Telekomunikacyjnych FORTEL (13-16 marca 2016).
Wydarzenia

05.02.2016
O etycznych, ekonomicznych i prawnych aspektach walki z piractwem i wspieraniu legalnych źródeł kultury dyskutowali 5 lutego br. na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej goście Fundacji Legalna Kultura. Stowarzyszenie Sygnał reprezentowała Teresa Wierzbowska.
Szkolenia

31.01.2016
W 2015 roku skupiliśmy się na szkoleniach w szkołach policji - przeprowadziliśmy ich 29. Odbyły się w Szkole Policji w Legionowie (12 szkoleń), Szczytnie (11 szkoleń), Pile (5 szkoleń) oraz Katowicach (1 spotkanie). Wzięło w nich udział około 1000 uczestników. Zorganizowaliśmy także 4 szkolenia dla policjantów Komend Wojewódzkich Policji województwa dolnośląskiego, podlaskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego.
Wydarzenia

17.12.2015
Koalicja Antypiracka, której członkiem jest Stowarzyszenie Sygnał, nagrodziła „Złotymi Blachami” przedstawicieli jednostek policji wyróżniających się skuteczną walką z piractwem muzycznym, telewizyjnym i komputerowym. Uroczystość przyznania nagród za walkę z naruszeniami praw własności intelektualnej i cyberprzestępczością odbyła się w siedzibie Komendy Głównej Policji w Warszawie.
Szkolenia

08.12.2015
Tematem warsztatów było "Wykorzystywanie Internetu jako narzędzia komunikacji środowisk przestępczych w sprawach dotyczących naruszeń praw autorskich". Prezentację przedstawił podinspektor Robert Kreczmer, wykładowca Szkoły Policji w Pile.
Szkolenia

26.11.2015
26 listopada odbyło się kolejne szkolenie dla organów ścigania, w Szkole Policji w Legionowie. Dotyczyło ochrony własności intelektualnej i walki z kradzieżą sygnału telewizyjnego. W tym roku przeprowadziliśmy 25 podobnych spotkań w Szkole Policji w Katowicach, Legionowie, Szczytnie i Pile. Przygotowaliśmy także cztery szkolenia dla Komend Wojewódzkich Policji i wzięliśmy udział w czterech konferencjach, których tematyka była związana z ochroną własności intelektualnej.
Wydarzenia

20.10.2015
Do Sygnału dołączyła Telewizja Polska, zwiększając grono członków do 23 firm. „Przystąpienie Telewizji Polskiej do naszego stowarzyszenia jest dla nas bardzo ważnym momentem. Cieszymy się z tej decyzji. Coraz liczniejsza grupa członków umożliwia nam podejmowanie działań na szerszą skalę”, komentuje Teresa Wierzbowska, Prezes Stowarzyszenia.
Media

28.09.2015
W najnowszym wydaniu Kwartalnika Szkoły Policji w Pile ukazała się publikacja Piotra Niemczyka pt. „Follow the Money”. Artykuł przedstawia najistotniejsze tematy, jakie zostały podjęte podczas konferencji w Szkole Policji w Pile, której tematem była „Walka z kradzieżą sygnału telewizyjnego. Przestępczość skierowana przeciwko własności intelektualnej”.
Konferencje

25.09.2015
W dniach 23-24 września br. odbyła się międzynarodowa konferencja pt. „Internetowe naruszenia własności intelektualnej” organizowana przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Wśród omawianych tematów znalazły się m.in.: ochrona marki oraz modele biznesowych serwisów pirackich.
Wydarzenia

02.08.2015
Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się z przedstawicielami Stowarzyszenia Kreatywna Polska, które skupia twórców, członków stowarzyszeń, organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorstw. W spotkaniu uczestniczyła prezes Sygnału Teresa Wierzbowska. Rozmowa dotyczyła problemów, z którymi w swojej codziennej działalności boryka się przemysł kreatywny. Podczas spotkania przekazano na ręce marszałek Sejmu propozycje rozwiązań wypracowane przez środowiska twórcze.
Media

23.07.2015
"Rzeczpospolita" i "Dziennik Gazeta Prawna" poświęcają dużo uwagi problemowi kradzieży własności intelektualnej. Artykuły „Internauci z duszą piratów” i „Nie rozdawajmy pieniędzy piratom” z 23 lipca prezentują badania MEC VideoTrack domu mediowego MEC oraz IAB Polska. Wskazują na ewolucję piractwa i obojętność internautów wobec kwestii legalności bądź nielegalności treści. Zachęcamy do lektury publikacji.
Szkolenia

27.06.2015
XII warsztaty Sygnału były poświęcone źródłom finansowania i przepływom finansowym portali internetowych, które nielegalnie udostępniają treści wideo. Jak zauważyła Teresa Wierzbowska, Prezes Sygnału, ich przychody to obecnie kilkadziesiąt milionów zł rocznie, a skala działania przewyższa skalę serwisów legalnych.
Wydarzenia

24.06.2015
W dniach 23-24 czerwca 2015 r. w Szkole Policji w Pile miał miejsce Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015”. Podczas ceremonii przemówienie wygłosił Komendant pilskiej Szkoły Policji insp. Jerzy Powiecki. W finale konkursu wyłonieni zostali: najlepszy policjant dochodzeniowo - śledczy, najlepszy policjant operacyjno - rozpoznawczy, najlepszy technik kryminalistyczny, najlepszy policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo - śledczą.
Szkolenia

02.06.2015
2 czerwca br. odbyły się kolejne warsztaty Stowarzyszenia. W programie spotkania znalazło się wystąpienie prokuratora Jacka Bilewicza z Prokuratury Generalnej na temat współpracy międzynarodowej w zakresie zwalczania kradzieży własności intelektualnej. Ponadto Wojciech Warczak i Adam Pstragowski - oficerowie Wydziału ds. walki z PG KWP w Olsztynie zrelacjonowali akcję olsztyńskiej policji i prokuratury, w wyniku której zostały zamknięte kolejne nielegalne portale internetowe.
Przeciw piractwu

27.05.2015
Jarosław Mojsiejuk, członek zarządu Sygnału, uczestniczył w konferencji poświęconej przestępczości na szkodę interesów finansowych Unii Europejskiej, zrealizowanej w ramach projektu „Dotacje-STOP-Manipulacje”. Odbyła się ona w dniach 25-29 maja 2015 r. w Białowieży.
Wydarzenia

18.05.2015
Do Sygnału dołączyła kolejna spółka medialna - Grupa Onet. Grono członków Sygnału zwiększyło się tym samym do 22 firm. „Przystąpienie Onetu do naszego stowarzyszenia to dowód na dostrzeganie problemu kradzieży własności intelektualnej przez coraz więcej firm działających na naszym rynku. Zainteresowani walką z piractwem są twórcy treści, nadawcy, platformy cyfrowe, operatorzy telekomunikacyjni”, komentuje Teresa Wierzbowska, Prezes Stowarzyszenia.
Przeciw piractwu

14.05.2015
Stowarzyszenie objęło patronatem Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Przestępczość przeciwko prawom własności intelektualnej”, organizowaną przez Koło Naukowe Kryminologii TBSP Uniwersytetu Jagiellońskiego przy współpracy merytorycznej pracowników naukowych Katedry Kryminologii UJ. Konferencja, która obyła się w dniach 13-14 maja 2015 roku, została poświęcona ochronie własności intelektualnej.
Media

11.05.2015
- Roczne straty Skarbu Państwa z powodu piractwa wynoszą ćwierć miliarda złotych, alarmowała w Polskim Radiu 24 Teresa Wierzbowska, Prezes Stowarzyszenia Sygnał. Tracą też twórcy i legalni dystrybutorzy treści. Najważniejszym wyzwaniem rynku związanym z piractwem jest działalność serwisów, które prezentują treści wideo bez zgody właścicieli praw do tych treści. Nie ponosząc kosztów związanych z wyprodukowaniem ich, czerpią dzięki nim niebagatelne korzyści.
Szkolenia

29.04.2015
W dniach 28-29 kwietnia 2015 r. odbyła się trzecia ogólnopolska konferencja w Szkole Policji w Pile. Jej tegoroczny tytuł to „Walka z kradzieżą sygnału telewizyjnego. Przestępczość skierowana przeciwko własności intelektualnej”. W konferencji wzięli udział naczelnicy wydziałów dw. z PG i ds. zwalczania cyberprzestępczości. Honorowy patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Przeciw piractwu

23.02.2015
Sygnał będzie wspierał projekt Komendy Stołecznej Policji „Stop piractwu - współpraca policji i organizacji pozarządowych w ochronie praw autorskich”, realizowanego w ramach programu Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego UE
Szkolenia

17.02.2015
17 lutego br. odbyły się kolejne warsztaty Stowarzyszenia.
Wydarzenia

16.02.2015
Do grona członków Sygnału dołączył 16 lutego br. wiodący operator telekomunikacyjny Multimedia Polska.
Szkolenia

12.02.2015
W tym roku odbyło się już pięć szkoleń dla policji.
Prawo

19.01.2015
Polscy nadawcy telewizyjni zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sygnał złożyli pozew przeciwko firmie Polsky.TV, podmiotom współpracującym oraz 16 największym dystrybutorom Polsky.TV w USA.
Konferencje

31.12.2014
W 2014 roku Sygnał zorganizował kilka konferencji, których tematem był problem kradzieży treści wideo.
Przeciw piractwu

31.12.2014
W 2014 roku Stowarzyszenie zrealizowało 79 szkoleń dla organów ścigania na terenie całego kraju.
Prawo

20.12.2014
W 2014 r. Sygnał złożył 10 wniosków o ściganie i ukaranie sprawców
Prawo

20.12.2014
W 2014 r. zostało zamkniętych 20 serwisów pirackich
Szkolenia

13.12.2014
13 października odbyło się szkolenie dla przedstawicieli policji Wydziałów do Walki z PG w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie
Konferencje

13.12.2014
Przedstawiciele Sygnału wzięli udział w międzynarodowej konferencji „Internetowe naruszenia własności intelektualnej”, organizowanej w Szkole Policji w Szczytnie
Szkolenia

13.12.2014
listopada Stowarzyszenie Sygnał zorganizowało szkolenie dla prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Słupsku. Było to już 13 tego rodzaju spotkanie
Przeciw piractwu

13.12.2014
Przedstawiciele Sygnału wzięli udział w międzynarodowej konferencji „Internetowe naruszenia własności intelektualnej" w Szkole Policji w Szczytnie
Ze świata

13.12.2014
Przedstawiciele Sygnału wzięli udział w międzynarodowej konferencji „Internetowe naruszenia własności intelektualnej" w Szkole Policji w Szczytnie
Akcje policji

13.12.2014
4 czerwca br. odbyły się VII warsztaty antypirackie, których tematem było Pranie brudnych pieniędzy a piractwo internetowe. Gościem spotkania był Wojciech Ryżowski
Stanowisko

13.12.2014
Podczas Forum IAB, największej corocznej konferencji branży reklamy internetowej, została zainaugurowana akcja promująca nielokowanie budżetów reklamowych w serwisach budujących wartość rynkową na kradzionej własności
Przeciw piractwu

13.12.2014
Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Stowarzyszenie Sygnał, we współpracy z PwC zorganizowało panel „Ile kosztuje piractwo?"
Akcje policji

13.12.2014
Policjanci z KWP w Lublinie zlikwidowali nielegalną sieć sharingową, udostępniającą sygnał telewizyjny dwóch płatnych platform cyfrowych. W sprawę zamieszanych może być nawet kilkadziesiąt osób
Szkolenia

12.12.2014
6 listopada Stowarzyszenie Sygnał zorganizowało szkolenie dla prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Słupsku. Było to już 13 tego rodzaju spotkanie w tym roku
Wydarzenia

11.12.2014
Przedstawiciele Sygnału wzięli udział w międzynarodowej konferencji „Internetowe naruszenia własności intelektualnej”, organizowanej w Szkole Policji
Konferencje

08.12.2014
8 grudnia br. odbył się kolejny już kongres Stowarzyszenia. W programie znalazła się prezentacja raportu "Perspektywy rozwojowe wideo online w Polsce" oraz cztery panele dyskusyjne: „Kradzież własności intelektualnej.
Szkolenia

20.11.2014
20 listopada w ramach organizowanych przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie specjalistycznych kursów PG, odbyło się kolejne szkolenie funkcjonariuszy policji z Wydziałów do Walki z PG z terenu całego kraju.
Konferencje

15.11.2014
Przedstawiciele Sygnału wzięli udział w międzynarodowej konferencji „Internetowe naruszenia własności intelektualnej”, organizowanej w Szkole Policji w Szczytnie w dniach 13-14 listopada br.
Szkolenia

06.11.2014
6 listopada Stowarzyszenie Sygnał zorganizowało szkolenie dla prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Słupsku.
Akcje policji

17.10.2014
Policjanci z KWP w Lublinie zlikwidowali nielegalną sieć sharingową, udostępniającą sygnał telewizyjny dwóch płatnych platform cyfrowych.
Szkolenia

30.09.2014
30 września odbyły się kolejne warsztaty Stowarzyszenia.
Konferencje

06.09.2014
Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Stowarzyszenie Sygnał, we współpracy z PwC zorganizowało panel „Ile kosztuje piractwo?
Szkolenia

04.06.2014
4 czerwca br. odbyły się VII warsztaty antypirackie, których tematem było Pranie brudnych pieniędzy a piractwo internetowe.
Przeciw piractwu

04.06.2014
Podczas Forum IAB, największej corocznej konferencji branży reklamy internetowej, została zainaugurowana akcja promująca nielokowanie budżetów reklamowych w serwisach budujących wartość rynkową na kradzionej własności intelektualnej.
Konferencje

28.05.2014
W programie konferencji PIKE, która odbyła się w dniach 26-28 maja, znalazł się organizowany przez SYGNAŁ panel dyskusyjny „Piractwo - skala zjawiska i metody walki”. Punktem wyjścia do dyskusji była prezentacja Łukasza Nowickiego z PwC, który przedstawił raport „Analiza wpływu piractwa medialnego na polską gospodarkę”.
Przeciw piractwu

28.05.2014
Stowarzyszenie podpisało porozumienie z PIKE oraz Polską Fundacją Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSE.
Wydarzenia

27.03.2014
27 marca br. podczas Walnego Zgromadzenia członków został wybrany nowy Zarząd Stowarzyszenia Dystrybutorów Programów Telewizyjnych Sygnał.
Szkolenia

11.03.2014
Odbyły się piąte już warsztaty antypirackie.
Przeciw piractwu

11.03.2014
Sygnał został ambasadorem „Oglądaj legalne” – akcji społeczno-edukacyjnej, której celem jest promocja legalnej dystrybucji treści wideo w internecie
Wydarzenia

03.03.2014
Kolejne trzy firmy przystępują do Sygnału
Stanowisko

03.03.2014
Stowarzyszenie skierowało korespondencję do prezesa Związku Banków Polskich, zwracając uwagę na problem płatności serwisów pirackich
Szkolenia

29.01.2014
29 stycznia odbyły się kolejne warsztaty poświęcone konkretnym przykładom i dobrym praktykom walki z piractwem telewizyjnym.
Wydarzenia

28.01.2014
Do grona członków Stowarzyszenia SYGNAŁ zostaje przyjęty A+E Networks
Szkolenia

20.12.2013
W dniach 18-20 grudnia odbyło się szkolenie dla Wydziałów dw. z PG województwa świętokrzyskiego.
Szkolenia

12.12.2013
Podczas szkolenia organizowanego dla kursantów Szkoły Policji w Legionowie przedstawiciele SYGNAŁU przedstawili obecne formy piractwa
Stanowisko

09.12.2013
9 grudnia 2013 roku Stowarzyszenie SYGNAŁ wystosowało pismo do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.
Szkolenia

28.11.2013
Stowarzyszenie zorganizowało kolejne warsztaty nt. walki z piractwem w obszarze serwisów oferujących filmy i kanały telewizyjne.
Przeciw piractwu

19.09.2013
19 września 2013 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy Stowarzyszeniem Sygnał i Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
Przeciw piractwu

22.05.2013
W Walnym Zebraniu Członków, które odbyło się 22 maja br., wzięło udział kilkadziesiąt firm i organizacji.
Stanowisko

20.03.2013
W związku ze sporem pomiędzy Polską Izbą Książki, a portalem internetowym Chomikuj.pl SDPT SYGNAŁ pragnie wyrazić pełne poparcie dla Polskiej Izby Książki, podzielając jej krytyczną ocenę działalności portalu.
Stanowisko

05.03.2013
Śledząc dyskusję wokół najnowszych zmian w Ustawie o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną Stowarzyszenie SYGNAŁ przedstawia stanowisko wobec czasu reakcji podmiotów świadczących usługi na podjęcie działań po otrzymaniu wiarygodnej informacji o naruszeniu prawa w serwisie.
Stanowisko

13.02.2013
Dyskusja wokół własności intelektualnej w Internecie ogranicza się do błędów w konsultacjach międzynarodowych umów mających na celu ochronę własności intelektualnej
Przeciw piractwu

13.02.2013
Jarosław Mojsiejuk, Prezes Stowarzyszenia SYGNAŁ uczestniczył w II Kongresie Wolności w Internecie, który odbył się 13 lutego br. w Warszawie.
Prawo

04.02.2013
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej z Torunia zatrzymali 54. letniego mieszkańca tego miasta
Media

31.01.2013
„Puls Biznesu” opublikował 31 stycznia br. artykuł na temat nielealnych serwisów internetowych, które czerpią zyski z udostępniania filmów, nie płacąc właścicielom praw autorskich.
Przeciw piractwu

15.01.2013
Jarosław Mojsiejuk, Prezes Stowarzyszenia uczestniczył w pierwszym po długiej przerwie posiedzeniu Międzyresortowego Zespołu ds. przeciwdziałania naruszeniom prawa autorskiego.
Konferencje

07.12.2012
W dniach 5-6.12.2012 r odbyła się konferencja Central European Electronic Card (CEEC 2012), poświęcona zagadnieniom bankowości elektronicznej.
Akcje policji

02.12.2012
Pod koniec listopada policjanci z Wydziału dw. z PG KWP w Lublinie oraz KP w Tomaszowie Lubelskim zlikwidowali na terenie Tomaszowa Lubelskiego i Świdnika nielegalne punkty dystrybucji sygnału telewizyjnego płatnych platform cyfrowych.
Przeciw piractwu

15.11.2012
Przedstawiciele SDPT Sygnał uczestniczyli w posiedzeniu Komisji Nowych Technologii w Sejmie, poświęconej narzędziom walki z cyberprzestepczością w Internecie.
Akcje policji

07.11.2012
Policjanci z Wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KWP w Szczecinie wraz z funkcjonariuszami z Kołobrzegu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy nielegalnie handlowali kodami umożliwiającymi odbiór kanałów cyfrowych.
Konferencje

29.09.2012
Komenda Powiatowa Policji w Sanoku, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Sanoku oraz Urzędem Miasta, zorganizowała konferencję naukową dla dyrektorów, pedagogów oraz informatyków szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu.
Akcje policji

21.09.2012
Sukcesem zakończyły się działania przeprowadzone w Bydgoszczy i Łabiszynie (woj. kujawsko-pomorskie), skierowane przeciwko osobie nielegalnie zajmującej się tzw. sharingiem internetowym i udostępniającej programy z platformy CYFRA+.
Szkolenia

12.08.2012
260 uczestników wzięło udział w szkoleniu organizowanym przez SYGNAŁ w Szkole Policji w Słupsku w sierpniu br.
Szkolenia

30.06.2012
Szkolenie dla przedstawicieli prokuratury w Ostrołęce było już 9 spotkaniem Stowarzyszenia SYGNAŁ z przedstawicielami Prokuratur Okręgowych w tym roku.
Konferencje

24.04.2012
Polskie i międzynarodowe doświadczenia w walce z piractwem telewizyjnym były tematem przewodnim konferencji „Przyszłość bez piractwa? Piractwo bez przyszłości?”, zorganizowanej 24 kwietnia 2012 roku przez Stowarzyszenie SYGNAŁ
Przeciw piractwu

15.03.2012
15 marca 2012 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy Stowarzyszeniem SYGNAŁ i Szkołą Policji w Pile. Jego celem jest przeciwdziałanie i zwalczanie przedstępstw kradzieży sygnału telewizyjnego.
Przeciw piractwu

01.03.2012
Wieloletnią współpracę Stowarzyszenia SYGNAŁ ze Szkołą Policji w Słupsku umocniło podpisanie umowy o wzajemnej współpracy. Dokument formalizuje wieloletnią współpracę pomiędzy Szkołą i Stowarzyszeniem, która trwa od 2005 roku.
Konferencje

23.02.2012
W dniach 22-23.02.2012 r. przedstawiciele SDPT SYGNAŁ wzięli udział w szkoleniu „Cyberprzestępczość a elektroniczne instrumenty finansowe”.
Szkolenia

22.02.2012
W dniach 20-22.02.2012 r. w Polańczyku odbyło się szkolenie, w którym uczestniczyli przedstawiciele SDPT Sygnał.
Stanowisko

06.02.2012
Przedstawiciele stowarzyszenia SYGNAŁ: Prezes Jarosław Mojsiejuk i Wiceprezes Zbigniew Taraś wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez Premiera RP Donalda Tuska na temat ACTA.
Przeciw piractwu

25.01.2012
25 stycznia 2012 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy stowarzyszeniem SYGNAŁ a Szkołą Policji w Katowicach.
Akcje policji

05.12.2011
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Częstochowie - współpracując z przedstawicielami stowarzyszenia Sygnał - ustalili sprawców sharingu internetowego.
Prawo

30.11.2011
Sąd Rejonowy w Rybniku wydał wyrok w sprawie sharingu internetowego. Na mocy art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 5.07.2002 roku o ochronie niektórych usług..., oskarżony został uznany za winnego
Konferencje

15.10.2011
„Przestępczość intelektualna jako przejaw przestępczości transgranicznej” była tematem konferencji zorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku.
Ze świata

06.09.2011
Europejskie Stowarzyszenie Ochrony Kodowanych Utworów i Usług AEPOC informuje o kolejnych sukcesach w walce z piractwem w Portugalii i Belgii.
Szkolenia

27.08.2011
50 przedstawicieli policji, straży granicznej oraz prokuratury rejonowej w Sanoku wzięło udział w dwudniowym szkoleniu na temat przestępczości w internecie i telefonii komórkowej.
Akcje policji

15.07.2011
12 i 13 lipca br. funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Brzegu dokonali zatrzymania Piotra S i Janusza B., podejrzanych o nielegalną dystubucję sygnału telewizji kodowanej przy wykorzystaniu łącza internetowego.
Szkolenia

08.07.2011
8 lipca 2011 roku w Szkole Policji w Szczytnie zostało przeprowadzone szkolenie dla przedstawicieli policji z Wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą.
Przeciw piractwu

30.06.2011
W ciągu sześciu miesięcy tego roku stowarzyszenie SYGNAŁ przeprowadziło szkolenia dla ponad 600 przedstawicieli organów ścigania. Tematem spotkań była specyfika kradzieży sygnału telewizyjnego oraz metody walki z piractwem.
Szkolenia

17.06.2011
17 czerwca w Szkole Policji w Szczytnie miało miejsce szkolenie dla funkcjonariuszy policji z Wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą.
Szkolenia

11.06.2011
W ramach realizowanego od 2004 roku programu szkoleń prokuratorów z Prokuratur Okręgowych, 10 czerwca br. w Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach odbyło się spotkanie dotyczące sposobów identyfikacji przestępstw kradzieży sygnału telewizyjnego
Szkolenia

02.06.2011
W ramach cyklu szkoleń, w dniach 31 maja - 1 czerwca br. odbyło się szkolenie w Szkole Policyjnej w Pile.
Akcje policji

01.06.2011
Sukcesem zakończyła się akcja skierowana przeciwko sprawcy zajmującemu się sharingiem internetowym w Ostrowie Wielkopolskim.
Szkolenia

31.05.2011
220 słuchaczy policyjnych kursów podstawowych ze Szkoły Policji w Słupsku wzięło udział w wykładach realizowanych w ramach cyklu szkoleń poświęconych przestępstwom kradzieży sygnału telewizyjnego.
Szkolenia

27.05.2011
W ramach cyklu specjalistycznych szkoleń dla przedstawicieli policji z Wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą odbywających się w Szkole Policji w Szczytnie, 27 maja przedstawiciele stowarzyszenia SYGNAŁ przeprowadzili wykład dla policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości internetowej.
Akcje policji

30.04.2011
29 kwietnia br. funkcjonariusze policji z Będzina, wspierani przez funkcjonariuszy policji z Komendy Wojewódzkiej z Katowic przeprowadzili akcję skierowaną przeciwko osobie zajmującej się sharingiem internetowym.
Wydarzenia

22.03.2011
Podczas Walnego Zgromadzenia członków stowarzyszenia został wybrany nowy zarząd.
Szkolenia

15.03.2011
W dniach 17-18 marca br. w Kazimierzu Dolnym odbędzie się szkolenie organizowane przez stowarzyszenie SYGNAŁ na temat kradzieży sygnału telewizyjnego.
Szkolenia

23.02.2011
W ramach trwającej od ponad 3 lat współpracy stowarzyszenia SYGNAŁ ze Szkołą Policji w Katowicach, 23 lutego br. zostało przeprowadzone szkolenie, w którym uczestniczyło 160 słuchaczy szkoły.
Akcje policji

16.02.2011
Sukcesem zakończyła się przeprowadzona 16 lutego br. akcja skierowana przeciwko osobom zajmującym się sharingiem internetowym, które nielegalnie udostępniały sygnał płatnych telewizji około 150 odbiorcom.