Aktualności


Media

21.02.2018
Modyfikacja modelu działalności przez serwis wideo CDA.pl i witrynę sportową Meczyki.pl to efekt z jednej strony działań prawnych producentów i dystrybutorów treści wideo, z drugiej - rosnącego rozeznania internautów wynikającego także z rozwoju legalnych serwisów tego typu, a z trzeciej - coraz większej świadomości reklamodawców w tym zakresie - komentują eksperci dla Wirtualnemedia.pl.
Media

12.11.2017
- Wielu użytkowników nadal nie ma świadomości czym jest piractwo, co jest coraz częściej wykorzystywane przez podmioty wyłudzające i oferujące nielegalnie usługi niskiej jakości – mówiła w wywiadzie dla TV Lidera Teresa Wierzbowska, Prezes Stowarzyszenia Sygnał.
Media

23.06.2017
Gościem Jarosława Kuźniara w programie Onet Rano była Teresa Wierzbowska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sygnał. Zwróciła uwagę na rosnącą skalę piractwa i jego specyfikę. "Obecnie piractwo to świetnie zorganizowane przedsiębiorstwa. To nielegalnie działające serwisy, które czerpią zyski ze swojej działalności. Korzystają z luk prawnych, wyciągając duże pieniądze od użytkowników i reklamodawców", mówiła.
Media

27.10.2016
Nielegalne korzystanie i udostępnianie treści wideo, prawne konsekwencje tego rodzaju czynów, rola edukacji społecznej i akcje policji były tematem audycji w Polsat News 2, emitowanej 26 października br. Gościem programu był Łukasz Sternowski reprezentujący Stowarzyszenie Sygnał.
Media

28.09.2015
W najnowszym wydaniu Kwartalnika Szkoły Policji w Pile ukazała się publikacja Piotra Niemczyka pt. „Follow the Money”. Artykuł przedstawia najistotniejsze tematy, jakie zostały podjęte podczas konferencji w Szkole Policji w Pile, której tematem była „Walka z kradzieżą sygnału telewizyjnego. Przestępczość skierowana przeciwko własności intelektualnej”.
Media

23.07.2015
"Rzeczpospolita" i "Dziennik Gazeta Prawna" poświęcają dużo uwagi problemowi kradzieży własności intelektualnej. Artykuły „Internauci z duszą piratów” i „Nie rozdawajmy pieniędzy piratom” z 23 lipca prezentują badania MEC VideoTrack domu mediowego MEC oraz IAB Polska. Wskazują na ewolucję piractwa i obojętność internautów wobec kwestii legalności bądź nielegalności treści. Zachęcamy do lektury publikacji.
Media

11.05.2015
- Roczne straty Skarbu Państwa z powodu piractwa wynoszą ćwierć miliarda złotych, alarmowała w Polskim Radiu 24 Teresa Wierzbowska, Prezes Stowarzyszenia Sygnał. Tracą też twórcy i legalni dystrybutorzy treści. Najważniejszym wyzwaniem rynku związanym z piractwem jest działalność serwisów, które prezentują treści wideo bez zgody właścicieli praw do tych treści. Nie ponosząc kosztów związanych z wyprodukowaniem ich, czerpią dzięki nim niebagatelne korzyści.
Media

31.01.2013
„Puls Biznesu” opublikował 31 stycznia br. artykuł na temat nielealnych serwisów internetowych, które czerpią zyski z udostępniania filmów, nie płacąc właścicielom praw autorskich.