Aktualności


Akcje policji

18.03.2019
Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości, przerwali po raz kolejny proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego. Za „sharing” odpowie 41-letni mieszkaniec Mielca, który poprzez sieć internetową udostępniał programy płatnych platform cyfrowych.
Akcje policji

20.02.2019
Policjanci zatrzymali sześciu mieszkańców Turku, którzy łamiąc ustawę o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną udostępnili nielegalny sygnał telewizyjny swoim klientom. Do tego czasu ujawniono ponad 600 osób korzystających z nielegalnego oprogramowania. Sprawa jest rozwojowa. Konińscy prokuratorzy przypuszczają, że takich osób może być więcej.
Akcje policji

18.07.2018
Na początku lipca br. portugalska policja dokonała zatrzymania 45 letniego mężczyznę podejrzanego o bezprawne udostępnianie sygnału telewizyjnego poprzez cardsharing. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawiania wolności i wysoka grzywna.
Akcje policji

20.06.2018
Policjanci z Komendy Stołecznej Policji zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości podczas wspólnej akcji ze śledczymi z legionowskiej komendy na jednej z posesji w Legionowie przerwali proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego. Funkcjonariusze zatrzymali 53-letniego mieszkańca Legionowa, który przez Internet udostępniał programy płatnych platform cyfrowych.
Akcje policji

21.05.2018
Dzięki współpracy policjantów z Sochaczewa i KWP z/s w Radomiu udało się zatrzymać 21–latka, który nielegalnie udostępniał sygnał jednej z telewizji cyfrowych, a z przestępczego procederu uczynił stałe źródło dochodu. Sprawcy przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Akcje policji

20.03.2018
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zlikwidowali nielegalny punkt dystrybucji sygnału telewizyjnego płatnej platformy cyfrowej metodą tzw. „sharingu" oraz zatrzymali 31- latka, który odpowie za ten proceder.
Akcje policji

12.03.2018
Policjanci z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości wspólnie z kryminalnymi ze Żnina zatrzymali 41-letniego mężczyznę nielegalnie udostępniającego programy płatnych telewizji cyfrowych w internecie. Grozi mu 3 lata więzienia.
Akcje policji

11.03.2018
Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu przerwali proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego. Zajmował się nim mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który poprzez sieć internetową udostępniał programy płatnych platform cyfrowych. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Akcje policji

04.03.2018
Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Biłgoraja zatrzymali 30.letniego mężczyznę, który nielegalnie udostępniał sygnał płatnych kodowanych telewizji cyfrowych - tzw. streamingu.
Akcje policji

15.01.2018
Policjanci z KWP w Lublinie zatrzymali trzech mężczyzn, którym postawiono zarzuty nielegalnego rozpowszechniania sygnału płatnych telewizji cyfrowych. Za pośrednictwem strony internetowej streamowali sygnał ponad 160 kanałów telewizyjnych oferowanych płatnie bądź bezpłatnie przez nadawców i właścicieli praw.
Akcje policji

03.04.2017
Policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości z KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Włodawy zatrzymali 30 marca br. dwóch mężczyzn, którzy w ramach prowadzonej firmy internetowej bezprawnie udostępniali programy dwóch płatnych platform cyfrowych (sharing).
Akcje policji

20.12.2016
Policjanci z Opola i Kluczborka zatrzymali mężczyznę, który na początku grudnia nielegalnie rozpowszechniał na portalu społecznościowym transmisję z KSW 37 wykorzystując do tego telefon komórkowy. Podejrzanemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Akcje policji

30.11.2016
Zajmujący się walką z cyberprzestępczością policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 20-letniego mężczyznę, członka międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym rozpowszechnianiem sygnału telewizyjnego.
Akcje policji

14.09.2016
Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy oraz wąbrzescy kryminalni ustalili sprawcę sharingu w Wąbrzeźnie. Mężczyzna umożliwiał nielegalnie odbiór płatnych kanałów telewizyjnych co najmniej 29 osobom.
Akcje policji

07.09.2016
Zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości policjanci z KWP w Rzeszowie ujawnili proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego. Za sharing odpowie 29-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego.
Akcje policji

04.07.2016
Zarzut z Ustawy o prawie autorskim usłyszał 26. latek z Dębna, który za pomocą strony internetowej rozpowszechniał transmisje telewizyjne wydarzeń sportowych. Jego działalność spowodowała straty operatorów w wysokości ponad miliona złotych.
Akcje policji

15.04.2016
Policjanci z KWP w Rzeszowie zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości przerwali nielegalną dystrybucję sygnału telewizyjnego. Nielegalnym procederem zajmował się 46-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, który poprzez sieć internetową udostępniał programy płatnych platform cyfrowych (sharing).
Akcje policji

14.03.2016
Policjanci dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Olsztynie odnotowali kolejny sukces, jakim było ustalenie właścicieli stron internetowych i beneficjentów nielegalnego rozpowszechniania za pośrednictwem stron internetowych kanałów telewizyjnych i płatnych transmisji telewizyjnych. Funkcjonariusze zabezpieczyli komputery, telefony i konta bankowe w kilku miejscach w Polsce.
Akcje policji

13.12.2014
4 czerwca br. odbyły się VII warsztaty antypirackie, których tematem było Pranie brudnych pieniędzy a piractwo internetowe. Gościem spotkania był Wojciech Ryżowski
Akcje policji

13.12.2014
Policjanci z KWP w Lublinie zlikwidowali nielegalną sieć sharingową, udostępniającą sygnał telewizyjny dwóch płatnych platform cyfrowych. W sprawę zamieszanych może być nawet kilkadziesiąt osób
Akcje policji

17.10.2014
Policjanci z KWP w Lublinie zlikwidowali nielegalną sieć sharingową, udostępniającą sygnał telewizyjny dwóch płatnych platform cyfrowych.
Akcje policji

02.12.2012
Pod koniec listopada policjanci z Wydziału dw. z PG KWP w Lublinie oraz KP w Tomaszowie Lubelskim zlikwidowali na terenie Tomaszowa Lubelskiego i Świdnika nielegalne punkty dystrybucji sygnału telewizyjnego płatnych platform cyfrowych.
Akcje policji

07.11.2012
Policjanci z Wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KWP w Szczecinie wraz z funkcjonariuszami z Kołobrzegu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy nielegalnie handlowali kodami umożliwiającymi odbiór kanałów cyfrowych.
Akcje policji

21.09.2012
Sukcesem zakończyły się działania przeprowadzone w Bydgoszczy i Łabiszynie (woj. kujawsko-pomorskie), skierowane przeciwko osobie nielegalnie zajmującej się tzw. sharingiem internetowym i udostępniającej programy z platformy CYFRA+.
Akcje policji

05.12.2011
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Częstochowie - współpracując z przedstawicielami stowarzyszenia Sygnał - ustalili sprawców sharingu internetowego.
Akcje policji

15.07.2011
12 i 13 lipca br. funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Brzegu dokonali zatrzymania Piotra S i Janusza B., podejrzanych o nielegalną dystubucję sygnału telewizji kodowanej przy wykorzystaniu łącza internetowego.
Akcje policji

01.06.2011
Sukcesem zakończyła się akcja skierowana przeciwko sprawcy zajmującemu się sharingiem internetowym w Ostrowie Wielkopolskim.
Akcje policji

30.04.2011
29 kwietnia br. funkcjonariusze policji z Będzina, wspierani przez funkcjonariuszy policji z Komendy Wojewódzkiej z Katowic przeprowadzili akcję skierowaną przeciwko osobie zajmującej się sharingiem internetowym.
Akcje policji

16.02.2011
Sukcesem zakończyła się przeprowadzona 16 lutego br. akcja skierowana przeciwko osobom zajmującym się sharingiem internetowym, które nielegalnie udostępniały sygnał płatnych telewizji około 150 odbiorcom.