Aktualności

$nowCategoryName
Piractwo.tv - ogólnopolski program szkoleń dla policjantów i prokuratorów
12.12.2018

11 grudnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zainaugurowaliśmy ogólnopolski program szkoleń dla policjantów i prokuratorów pod nazwą „piractwo.tv”.

We współpracy z Komendą Główną Policji Stowarzyszenie Sygnał przeprowadzi we wszystkich województwach szkolenia z tematyki kradzieży własności intelektualnej w Internecie i kradzieży sygnału telewizyjnego. Policjanci i prokuratorzy z całej Polski zostaną zaznajomieni ze sposobami działania nielegalnych serwisów ze streamingiem. Poznają specyfikę przestępstwa polegającego na nielegalnym rozdzielaniu uprawnień karty abonenckiej telewizji cyfrowej, tzw. cardsharingu. Dowiedzą się czym jest IPTV i jak trafić do przestępców podążając za pieniędzmi w sprawach dotyczących piractwa.

W pierwszym szkoleniu w Gdańsku udział wzięło 65 policjantów i prokuratorów. Każdy z uczestników otrzymał broszurę "Kradzież treści TV w Internecie. Metodyka postępowania" opracowaną przez Sygnał, przygotowaną przede wszystkim z myślą o przedstawicielach organów ścigania.